BRAMKER Dariusz Karaś

Zadzwoń : 603 63 66 23, 17 857 25 19

E-mail: mailto: lukasz@bramker.pl

Blog - Artykuły

Wybieramy odpowiedni napęd przesuwny

wybor napedu

Oceń stan bramy

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie płynności ruchu naszej bramy przesuwnej. Obsługa ręczna nie powinna sprawiać większych problemów. Kontrolujemy, czy nie pojawiają się zwiększone opory lub tarcia, które mogłyby zaburzać poprawną pracę automatyki. Jeżeli są, to należałoby je wyeliminować. Najczęstsze przyczyny zbyt dużych oporów to:

- uszkodzone lub zanieczyszczone wózki jezdne, uszkodzenie łożysk,

- wózki nie pracują w osi, równolegle do profilu jezdnego,

- uszkodzenie profilu jezdnego bramy.

Brama powinna pracować poziomo. Samodzielne opadanie bramy jest zjawiskiem niepożądanym. Spadek wiąże się z koniecznością doboru siłownika o większej sile, jak również może być przyczyną szybszej eksploatacji jego części mechanicznych.

 Co brać pod uwagę ?

Intensywność użytkowania, długość i ciężar bramy - te parametry rozpatrujemy w pierwszej kolejności dobierając odpowiedni napęd do naszej bramy...

Czytaj dalej......

 

Monitoring na placu budowy

Zapewnienie dozoru na terenie budowy jest niezmiernie ważną kwestią, po pierwsze ze względu na zabezpieczenie materiałów i urządzeń pozostawionych na placu przed kradzieżą, po drugie ze względu na bezpieczeństwo pracujących. Na placu budowy zwykle brakuje możliwości podłączenia standardowego monitoringu. Rozwiązanie, które przedstawimy pozwoli na nadzór obszaru placu budowy bez żadnych dodatkowych instalacji i urządzeń.

Podłącz zasilanie 230V i będziesz miał podgląd w smartfonie...

Jedyne, czego potrzebujesz to:

  • Miejsce dla zawieszenia kamery z obudową np. ścianę, komin, słup
  • Zasilanie 230V
  • Kartę SIM z dostępem do LTE ( dowolny operator GSM LTE )
Czytaj więcej..........