BRAMKER Dariusz Karaś

Zadzwoń : 603 63 66 23, 17 857 25 19

E-mail: mailto: lukasz@bramker.pl

Kamera na plac budowy

Zapewnienie dozoru na terenie budowy jest niezmiernie ważną kwestią, po pierwsze ze względu na zabezpieczenie materiałów i urządzeń pozostawionych na placu przed kradzieżą, po drugie ze względu na bezpieczeństwo pracujących. Na placu budowy zwykle brakuje możliwości podłączenia standardowego monitoringu. Rozwiązanie, które przedstawimy pozwoli na nadzór obszaru placu budowy bez żadnych dodatkowych instalacji i urządzeń.

 
Podłącz zasilanie 230V i będziesz miał podgląd w smartfonie...

Jedyne, czego potrzebujesz to:

  • Miejsce dla zawieszenia kamery z obudową np. ścianę, komin, słup
  • Zasilanie 230V
  • Kartę SIM z dostępem do LTE ( dowolny operator GSM LTE )

Podgląd z kamery będzie całkowicie bezprzewodowy i możliwy z dowolnego miejsca na świecie. Nie potrzebujesz rejestratora, dysku twardego, żadnego stałego adresu IP itd.. Darmowa aplikacja Dahua gdMSS jest dostępna na smartfony z Androidem oraz systemem iOS. Za jej pomocą łatwo skonfigurujesz połączenie z kamerą, obejrzysz obraz na żywo a także przejrzysz nagrany materiał z ostatnich kilku - kilkunastu dni. Dostępny jest również program SmartPSS na komputer, na którym również wygodnie wykonasz powyższe funkcje.

Jak to jest zrobione ?

Przedstawiona kamera to model Dahua HFW2231TP-ZS. Kamera ta jest wyposażona w slot kart microSD, obsługujący karty do 128 GB. Pełni ona funkcję dysku twardego, na której przechowywane są nagrania wideo. Nagrywanie możemy ustawić na stałe lub na czas, w którym w obszarze pojawi się ruch - taki sposób pozwala oszczędzać miejsce na karcie microSD. W kamerze 2MPx i kompresji H.265 i nagrywaniu ok 12h w ciągu doby daje nam to ok 10 dni zapisu. Najstarsze nagrania są usuwane.

Kamera Dahua HFW2231TP-ZS posiada oświetlacz podczerwieni o zasięgu 60m w technologii Smart IR, który gwarantuje prowadzenie całodobowego monitoringu z zachowaniem szczególności i czytelności uzyskiwanych nagrań. Jednym z ważniejszych elementów jest także obiektyw STARVIS i czułość w technologii STARLIGHT oraz liczne dostępne funkcje korekty, w tym WDR 120dB, 3DNR, zapewniają znakomitą jakość otrzymywanego obrazu. Dodatkowo obiektyw typu motozoom, który przy pomocy wbudowanego silniczka elektrycznego umożliwia zewnętrzną, zdalną regulacje poziomu ogniskowej, a także sam, automatycznie dostosowuje poziom ostrości.

Funkcje: inteligentne systemy analizy obrazu zwiększają poziom bezpieczeństwa i gwarantują wykrycie wszystkich niepożądanych zachowań. Urządzenie cechuje się dużym stopniem odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne (IP67).

Jak to jest działa ?

W obudowie znajduje się modem GSM wraz z zasilaczem, połączony z kamerą. Karta SIM umieszczona w modemie łączy się z Internetem LTE a oprogramowanie kamery pozwala na oglądanie obrazu z dowolnego miejsca na świecie. Samodzielna konfiguracja kamery Dahua jest banalna, wystarczy do zainstalowanej w smartfonie aplikacji wczytać kod QR widniejący na naklejce kamery, wpisać login i wybrane hasło i voilà - mamy podgląd z kamerą. Aplikacja jest prosta i intuicyjna, dostępna w języku polskim.

Oferowany model kamery Dahua jest tylko przykładowy, możemy dobrać rodzaj i możliwości kamery pod Twoje potrzeby.