BRAMKER Dariusz Karaś

Zadzwoń : 603 63 66 23, 17 857 25 19

E-mail: mailto: lukasz@bramker.pl

Klimatyzacja

SPRZEDAŻ, MONTAŻ I SERWIS KLIMATYZACJI DO DOMÓW I MIESZKAŃ​

Oferujemy kompleksową usługę doradztwa, sprzedaży i montażu klimatyzatorów czołowych marek producentów takich jak Rotenso, Haier, Cooper&hunter i Gree na terenie Rzeszowa i okolic. Nasi instalatorzy posiadają niezbędne certyfikaty, gwarantujące bezpieczny montaż i użytkowanie klimatyzacji we wnętrzach.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub umówić na bezpłatne spotkanie? Zadzwoń do naszego doradcy pod numer tel. 534 564 202 lub napisz wiadomość na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

rotenso

klimatyzator haier flexis plus silver shine

klimatyzator gree clivia navy blue

klimatyzator cooperhunter daytona

 

Klimatyzator do domu - jaki wybrać?

 

Przeznaczenie
Pierwszym parametrem doboru systemu klimatyzacji jest jego przeznaczenie. Wiele modeli dostępnych na rynku oprócz standardowej funkcji chłodzenia posiada specjalny pakiet zimowy, dzięki, któremu doskonale radzi sobie w bardzo niskich temperaturach zewnętrznych w funkcji ogrzewania pomieszczenia. 


Ilość pomieszczeń 
Wybierając klimatyzację do budynku jednorodzinnego, powinniśmy zdecydować, ile pomieszczeń ma obsługiwać. Częstym wyborem jest montaż klimatyzatora w salonie, czyli miejscu wypoczynku i spotkań rodzinnych. Wtedy dobiera się jedną jednostkę wewnętrzną i jedną zewnętrzną (system split). W przypadku wielu pomieszczeń konieczne będzie użycie kilku jednostek wewnętrznych (multi-split).


Moc 
Jednym z najważniejszych parametrów przy wyborze modelu jest moc klimatyzatora, którą dobieramy do wielkości pomieszczenia. Średnio przyjmuje się  0,1 kW na 1m2 pomieszczenia. W przypadku poddaszy mieszkalnych moc powinniśmy nieco zwiększyć. 


Przepływ powietrza
To parametr, który mierzony jest w m3/h. Im jego wartość jest wyższa, tym chłodzenie jest wydajniejsze.


Natężenie hałasu
Mierzone w dB może istotnie wpływać na komfort snu i odpoczynku np. w sypialni


Klasa energetyczna
Podobnie jak większość sprzętu zużywającego prąd klimatyzator posiada klasę energetyczną. Im jest ona wyższa, tym niższe rachunki za prąd zapłacimy. 


Dodatkowe funkcje
W zależności od modelu klimatyzatory mogą posiadać termostat, timer, filtry powietrza, ruch oscylacyjny powietrza, funkcję osuszania, sterowanie poprzez wi-fi.

 

Klimatyzator do mieszkania – na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji?

 

W przypadku wyboru klimatyzatora do mieszkania (budynku wielorodzinnego) należy wziąć pod uwagę możliwość zamontowania jednostki zewnętrznej na balkonie lub tarasie. W przypadku braku balkonu konieczne może być zamontowanie agregatu na ścianie zewnętrznej, na co może być wymagana zgoda administracji spółdzielni.

Ważne jest również prawidłowe dobranie systemu klimatyzacji do ilości i wielkości pomieszczeń wymagających chłodzenia/ogrzewania. Klimatyzator w mieszkaniu w zależności od modelu może także pełnić funkcję grzewczą w okresie przejściowym.
W przypadku braku możliwości zamontowania klimatyzatora na balkonie lub ścianie bloku mieszkalnego warto rozważyć zakup klimatyzatora przenośnego.

 

Darmowy audyt – ocena techniczna i dobór klimatyzatora

W ramach darmowej usługi otrzymasz od nas darmowy audyt, na który składają się dobór komponentów, ocena możliwości i miejsca montażu klimatyzatora, przeprowadzenia trasy linii freonowej oraz zasilania jednostki. Omówimy także nasze standardy montażu systemu klimatyzacji.

 

 

Zapoznaj się i skorzystaj z dofinansowania klimatyzacji w programie Mój Prąd i Czyste Powietrze

W ramach programu Mój Prąd możesz skorzystać z dofinansowania klimatyzacji (pompy powietrze-powietrze) pod warunkiem zainstalowania także instalacji fotowoltaicznej w przedziale 2-10 kWp. Aktualna wartość dofinansowania to 50% kosztów kwalifikowanych (komponentów i montażu) nie więcej niż 4400,00 zł. Co ważne, zakup ten może być także sfinansowany dla osób, które posiadają już instalacje fotowoltaiczne dofinansowane z wcześniejszych programów projektu Mój Prąd. Warunkiem jest przejście na nowy system rozliczeń energii tzw. net-billing.
Z projektu wyłączone są budynki wyposażone w źródła ogrzewania na paliwo stałe. 

Program Czyste Powietrze obejmuje dofinansowanie na zakup i montaż klimatyzacji z funkcją grzania. Kwota dotacji zależna jest od naszych dochodów i może wynieść od 4400,00 zł do nawet 11100,00 zł wartości netto. Program ten dedykowany jest osobom dokonującym modernizacji źródła ogrzewania. 

Ulga termomodernizacyjna to wsparcie w postaci ulgi podatkowej za zakup i montaż systemu klimatyzacji z funkcją ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Odliczenie może dotyczyć wartości pomniejszonej o otrzymane dotacje z innych programów.

Najczęściej zadawane pytania

Jakie usługi klimatyzacji świadczy nasza firma?

Świadczymy kompleksową usługę obejmującą dobór jednostki do wnętrza, wycenę kosztów, dostawę i montaż wybranego przez  klienta sprzętu. Nasza usługa obejmuje również serwis gwarancyjny.

Od czego zależy koszt klimatyzacji?

Na koszt montażu klimatyzacji naściennej mają wpływ koszt jednostki zewnętrznej i wewnętrznej, odległość pomiędzy nimi (im dłuższa, tym wyższy koszt), sposób montażu linii chłodniczej (bruzda w ścianie, kanał), miejsce i sposób montażu jednostki zewnętrznej. W niektórych przypadkach istnieje konieczność użycia rusztowań, co także wpływa na koszt wykonania instalacji klimatyzacji w domu i mieszkaniu.

Co to są klimatyzatory split i multi split?

Klimatyzator multi split to system składający się z kilku jednostek wewnętrznych i jednego agregatu zewnętrznego. System ten sprawdza się do chłodzenia i ogrzewania wielu pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. 
System split to połączenie jednej jednostki wewnętrznej z jednym agregatem zewnętrznym, który obsługuje jedno pomieszczenie.

Jakie są rodzaje klimatyzatorów do wnętrz?

Wśród najbardziej popularnych klimatyzatorów do pomieszczeń mieszkalnych i biurowych możemy wyróżnić klimatyzatory ścienne, podsufitowe, kanałowe, przypodłogowe i kasetonowe. Różnią się one miejscem i sposobem montażu jednostki wewnętrznej, co przekłada się na sposób rozprowadzenia powietrza we wnętrzu, a także efekt wizualny.

Czy klimatyzatorem można ogrzać powietrze?

Większość obecnych na rynku klimatyzatorów oprócz chłodzenia posiada funkcję ogrzewania powietrza. System ten sprawdzi się świetnie w okresach przejściowych, kiedy nie działa jeszcze ogrzewanie centralne. Najnowsze klimatyzatory zachowują wysoką wydajność także w niskich temperaturach zewnętrznych i mogą stanowić jedyne źródło ogrzewania zimą.

Jakie są koszty eksploatacji klimatyzacji zamontowanej w pomieszczeniach mieszkalnych?

Aby oszacować koszty eksploatacji systemu klimatyzacji, należy wziąć pod uwagę moc klimatyzatora (ilość kW), bieżącą cenę energii elektrycznej, wysokość poboru energii przez jednostkę, a także średni czas pracy urządzenia. Każdy model urządzenia posiada swoją kartę katalogową, która zawiera wszystkie parametry techniczne, w tym wielkość poboru energii. Dzięki tym informacjom możemy obliczyć dobowe zużycie prądu przez zamontowaną klimatyzację. 
Do kosztów eksploatacji należy także zaliczyć coroczne przeglądy techniczne w okresie trwania 5-letniej gwarancji. Po okresie gwarancyjnym warto kontynuować regularne przeglądy, aby zapewnić sprawne i oszczędne działanie klimatyzacji.